Recerca

Enrique Acosta  eacosta@ced.uab.cat

Investigador Ramón y Cajal

Doctor en Demografia (Université de Montréal)
Sahar M. A. Ahmed  sahmed@ced.uab.cat

Investigadora en Formació (FPI CED/UAB)

Llicenciada en Medicina i Cirurgia (University of Khartown)
Marc Ajenjo Cosp  majenjo@ced.uab.cat

Investigador (UAB/CED)

Doctor en Geografia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Júlia Almeida Calazans  jalmeida@ced.uab.cat

Investigadora

Doctora en Demografia (Universidade Federal de Minas Gerias)
Mireia Almirall Llambrich  malmirall@ced.uab.cat

Investigadora en Formació (CED/UAB)

Graduada en Economia (Universitat de Barcelona)
Nicolás Aros Marzá  naros@ced.uab.cat

Investigador en Formació (Beca Chile-ANID/UAB)

Llicenciat en Sociologia (Universidad de Chile)
Ewa Batyra  ebatyra@ced.uab.cat

Investigadora Postdoctoral Marie Sklodowska Curie

Doctora en Demografia (London School of Economics and Political Science)
Jordi Bayona Carrasco  jbayona@ced.uab.cat

Investigador (UAB/CED)

Doctor en Demografia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Federica Becca  fbecca@ced.uab.cat

Investigadora en Formació (FI CED/UAB)

Graduada en Desenvolupament i Cooperació Internacional (Universitá di Bologna)
Sabina Bercovich  sbercovich@ced.uab.cat

Investigadora en Formació (DEMOS-CED/UAB)

Actuària Especialitzada en Economía (Universidad de Buenos Aires)
Amand Blanes Llorens  ablanes@ced.uab.cat

Investigador

Doctor en Demografia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Diederik Boertien  dboertien@ced.uab.cat

Investigador Ramón y Cajal

Doctor en Ciències Polítiques i Socials (Universitat Pompeu Fabra)
Claudia Brunori  cbrunori@ced.uab.cat

Investigadora (UAB/CED)

Doctora en Ciències Polítiques i Socials (European University Institute)
Anna Cabré Pla  anna.cabre@uab.cat

Directora Honorària

Doctora en Geografia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Mariana Calderón Jaramillo  mcalderon@ced.uab.cat

Investigadora en Formació (FPI CED/UAB)

Llicenciada en Sociologia (Universidad Nacional de Colombia)
Andrés F. Castro Torres  acastro@ced.uab.cat

Investigador Beatriu de Pinós

Doctor en Demografia i Sociologia (University of Pennsylvania)
Jianji Chen  jchen@ced.uab.cat

Investigador en Formació (China Scholarship Council/UAB)

Llicenciatura en Economia (Southwest University)
Giulia Corti  gcorti@ced.uab.cat

Investigadora Juan de la Cierva

Doctora en Sociologia i Recerca Social (Università di Trento)
Simin Dai  sdai@ced.uab.cat

Investigadora en Formació (UAB/CED)

Graduada en Sociologia (Sun Yat-sen University)
Osama Damoun El Yemlahi  odamoun@ced.uab.cat

Investigador (FPI CED)

Graduat en Sociologia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Daniel Devolder Pennanguer  ddevolder@ced.uab.cat

Investigador Honorari

Doctor en Economia (Université París I)
Andreu Domingo Valls  adomingo@ced.uab.cat

Sotsdirector del CED

Doctor en Sociologia (Universidad Nacional de Educación a Distancia)
Albert Esteve Palós  aesteve@ced.uab.cat

Director del CED i d’Investigació, dpt. de Sociologia (UAB)

Doctor en Demografia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Huifen Fang  hfang@ced.uab.cat

Investigadora en Formació (China Scholarship Council/UAB)

Llicenciada en Planificació Urbana i Rural (Fujian A & F University)
Fernanda Fortes De Lena  ffortes@ced.uab.cat

Investigadora

Doctora en Demografia (Universidade de Campinas)
Juan Galeano  jgaleano@ced.uab.cat

Investigador (UAB/CED)

Doctor en Demografia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Jesús García Gómez  Jesus.Garcia.Gomez@uab.cat

Investigador (UAB/CED)

Doctor en Ciències Socials (Universidad de Salamanca)
Joan García Román  jgarcia@ced.uab.cat

Investigador Ramón y Cajal

Doctor en Demografia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Anna Garriga Alsina  agarriga@ced.uab.cat

Investigadora Juan de la Cierva

Doctora en Ciències Polítiques i Socials (Universitat Pompeu Fabra)
Sílvia Gastón Guiu  sgaston@ced.uab.cat

Investigadora en Formació (FPI CED/UAB)

Llicenciada en Sociologia (Universidad de Salamanca)
Gioia Geremia  ggeremia@ced.uab.cat

Investigadora en Formació (CED/UAB)

Graduada en Sociologia (Università di Trento)
Amalia Gómez Casillas  agomez@ced.uab.cat

Investigadora/ Coordinadora de la Bcn4Seasons School i de Comunicació de l'Explorador Social

Doctora en Demografia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Pablo Gracia  pgracia@ced.uab.cat

Investigador

Doctor en Ciències Polítiques i Socials (Universitat Pompeu Fabra)
Jordi Gumà Lao  jguma@ced.uab.cat

Investigador Ramón y Cajal

Doctor en Demografia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Teresa Habimana Jordana  thabimana@ced.uab.es

Investigadora

Doctora en Antropologia Social i Cultural (Universitat Autònoma de Barcelona)
Maida Juni  mjuni@ced.uab.cat

Investigadora en Formació (FI CED/UAB)

Llicenciada en Sociologia (Universidad de la República de Uruguay)
Parminder Kaur  pkaur@ced.uab.cat

Investigadora

Doctora en Demografia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Alba Lanau Sánchez  alanau@ced.uab.cat

Investigadora Ramón y Cajal (UPF/CED)

Doctora en Política Social (University of Bristol)
María Andrée López Gómez  malopez@ced.uab.cat

Investigadora Beatriu de Pinós

Doctora en Biomedicina (Universitat Pompeu Fabra)
Julián López Colás  jlopez@ced.uab.cat

Investigador

Doctor en Demografia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Antonio López Gay  tlopez@ced.uab.cat

Investigador (UAB/CED)

Doctor en Demografia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Mariona Lozano Riera  mlozano@ced.uab.cat

Investigadora Ramón y Cajal

Doctora en Sociologia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Laura Marbán Martínez  lmarban@ced.uab.cat

Investigadora en Formació (DEMOS-CED/UAB)

Llicenciada en Geografia i Ordenació del Territori (Universidad de León)
Chiara Micheletti  cmicheletti@ced.uab.cat

Investigadora en Formació (FI CED/UAB)

Llicenciada en Matemàtiques (Università di Bologna)
Pau Miret Gamundi  pmiret@ced.uab.cat

Investigador

Doctor en Sociologia (Universidad Nacional de Educación a Distancia)
Juan Antonio Módenes Cabrerizo  jamodenes@ced.uab.cat

Investigador (UAB/CED)

Doctor en Geografia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Margherita Odasso  modasso@ced.uab.cat

Investigadora en Formació (DEMOS-CED/UAB)

Llicenciada en Ciències Polítiques i Relacions Internacionals (Università di Bologna)
Ariane Ophir  aophir@ced.uab.cat

Investigadora Juan de la Cierva

Doctora en Sociologia (University of Wisconsin-Madison)
Enrique Pérez Miguel  eperez@ced.uab.cat

Investigador en Formació (CED)

Graduat en Sociologia (Universidad de Salamanca)
Iñaki Permanyer Ugartemendia  ipermanyer@ced.uab.cat

Investigador ICREA

Doctor en Demografia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Maria Pohl  mpohl@ced.uab.cat

Investigadora en Formació (UAB/CED)

Llicenciada en Administració d'Empreses: Economia (California State University, East Bay)
Joana Maria Pujadas Mora  jpujades@ced.uab.cat

Investigadora i Professora Agregada als Estudis d'Arts i Humanitats (UOC)

Doctora en Ciències Històriques (Universitat de les Illes Balears)
Joaquín Recaño Valverde  jrecano@ced.uab.cat

Investigador (UAB/CED)

Doctor en Geografia (Universitat de Barcelona)
Elisenda Rentería Pérez  erenteria@ced.uab.cat

Investigadora Ramón y Cajal

Doctora en Demografia (Universidade Federal de Minas Gerias)
Carlos Ruiz Ramos  cruiz@ced.uab.cat

Investigador en Formació

Graduat en Economia (Universitat Pompeu Fabra)
Carlos Sanz Pérez  csanz@ced.uab.es

Investigador en Formació (FPI CED/UAB)

Graduat en Sociologia (Universidad Complutense de Madrid)
Nachatter Singh Kaur  nsingh@ced.uab.cat

Investigador

Doctor en Demografia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Jeroen Spijker  jspijker@ced.uab.cat

Investigador

Doctor en Demografia (University of Groningen)
Nicolai Suppa  nsuppa@ced.uab.cat

Professor Lector (UB) vinculat al CED

Doctor en Economia (TU Dortmund)
Rocío Treviño Maruri  rtrevino@ced.uab.cat

Investigadora

Doctora en Sociologia (Universitat Autònoma de Barcelona)
Sergi Trias-Llimós  strias@ced.uab.cat

Investigador Ramón y Cajal

Doctor en Demografia (University of Groningen)
Riccardo Valente  rvalente@ced.uab.cat

Investigador (UAB/CED)

Doctor en Pràctica Educativa i Comunicació (Universitat de Barcelona)
Maike van Damme  mvandamme@ced.uab.cat

Investigadora

Doctora en Sociologia (Tilburg University)
Sergi Vidal  svidal@ced.uab.cat

Investigador (UAB/CED)

Doctor en Ciències Polítiques i Socials (Universitat Pompeu Fabra)
Min Zhu  mzhu@ced.uab.cat

Investigadora en Formació (China Scholarship Council/UAB)

Llicenciatura en Sociologia (Minzu University of China)
Pilar Zueras Castillo  pzueras@ced.uab.cat

Investigadora

Doctora en Demografia (Universitat Autònoma de Barcelona)